TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Afet Bölgesinde

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücülüğünde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 AFET BÖLGESİ "BİLİM HER YERDE" ÖZEL DESTEK ÇAĞRISI kapsamında, Kutup Araştırmaları Enstitümüz ‘ün uzmanları Hatay'a kutupları getirdi.

7. Ulusal Antarktika Bilim Seferi sırasında gerçekleşen afet sebebiyle Kıta'da derin üzüntüyle karşılaşan bilim ekibi uzmanları, sefer biter bitmez depremden etkilenen çocuklarımız için afet bölgesine koştu. TÜBİTAK desteğiyle gerçekleşen projede yer alan Kutup Uzmanları, çocuklarımızın bilime bakış açısını geliştirmek, üzüntülerini paylaşmak ve bilim ışığında büyümelerini sağlamak için birbirinden farklı atölyeler ve sunumlar gerçekleştirdi. Kıta'dan araştırmacıların getirdiği kayaç ve lav örnekleri çocukları adeta büyüledi. Kutup ayılarından penguenlere kadar birçok farklı bilgi edinen çocukların yan ısıra küçük çocuklar kutup canlılarını boyayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

12-14 Nisan tarihinde Hatay İskenderun'da gerçekleştirilen projede Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi,  Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ve Gemlik İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde her katılımcının özverisiyle başarılı bir proje çalışması tamamlanmıştır.

https://youtu.be/WdOcURhNP3o

Fotoğraflar

24.04.2023
-A +A