Kutuplar Trabzon’a Taşındı

TÜBİTAK 4004, 16. Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde ve TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü desteğiyle gerçekleşen "Dünyamızın Kara Kutusu Kutuplar, Bilimle Aydınlanıyor" Projesi 9 – 13 Ekim 2022 tarihlerinde başarıyla tamamlandı.

49 farklı ilden 300’e yakın başvurunun geldiği projede 20 farklı ilden 28 farklı lise branşından öğretmenler kutupları yakından öğrenme fırsatı buldu. Belgeseller, sunumlar, atölyeler, farkındalık çalışmaları ve daha birçok etkinlik ile kutuplara dair çarpıcı bilgiler eğitmenler tarafından katılımcılar ile paylaşıldı.

Projede ayrıca ortaokul öğrencileri için resim yarışması da düzenlendi ve dereceye girenler ödüllerine kavuştu. Birinci olan resim ise Proje Yürütücüsü Dr. Gamze Tuti tarafından TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Burcu Özsoy’a takdim edilerek Enstitüye asıldı.

2017 yılından itibaren gerçekleştirilen Ulusal Kutup Bilim Seferlerimiz kapsamında kutuplara giden bilim insanlarının eğitmen olarak yer aldığı projenin son gününde katılımcılar TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü’nü ve Kutup Bilim Evi’ni de ziyaret etti.

Proje ile ilgili detayları ve çıktıları takip etmek için tıklayınız...

Fotoğraflar

03.11.2022
-A +A